Finanse publiczne

Strona główna » Aktualności

Brosz o finansach

Rys. B. Brosz

Polecamy

Książki

Publikacje wydawane w ramach Biblioteki Finanse Publiczne oraz Biblioteki Administracja Publiczna to profesjonalne i praktyczne opracowania podejmujące zagadnienia z zakresu szeroko rozumianej administracji publicznej. więcej »

 

Aktualności

Projekt rozporządzenia

2020-07-29

Planowane zmiany we wzorze WPF więcej »

Sprawozdawczość w układzie zadaniowym

2020-07-29

Zmiany w Rb-BZ1 i Rb-BZ2 więcej »

Bardziej przejrzyste objaśnienia do paragrafów

2020-06-17, KW

Mnisterstwo Finansów pracuje nad kolejną aktualizacją przepisów w sprawie klasyfikacji budżetowej. więcej »

Ministerstwo Finansów wyjaśnia

2020-06-17

Jaki charakter ma umowa na dzierżawę i serwis sprzętu kopiującego, w ramach której jednostka samorządu terytorialnego uiszcza co miesiąc stałą kwotę obejmującą zarówno koszt nowych urządzeń kopiujących, jak i koszt papieru do drukowania, tonerów oraz serwisu? więcej »

Co przyniesie tarcza 4.0?

2020-06-17, KW

Wsparcie budżetów samorządów, kolejne ułatwienia dotyczące przetargów oraz zmiany w prawie pracy – to tylko część rozwiązań zawartych w ustawie z 4 czerwca 2020 r. o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych na zapewnienie płynności finansowej przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19 oraz o zmianie niektórych innych ustaw. więcej »

Szczególne rozwiązania dla pracowników

2020-04-15

W związku ze stanem zagrożenia koronawirusem wprowadzono szczególne rozwiązania dotyczące pracowników. więcej »

Nowe terminy realizacji obowiązków księgowych

2020-04-15, KW

Szczególna sytuacja epidemiczna w naszym kraju wymusiła podjęcie działań legislacyjnych, których celem było odroczenie wielu obowiązków związanych z zamknięciem roku oraz sporządzeniem sprawozdań. więcej »

Specjalne procedury zamówieniowe

2020-04-15, KW

W ramach tzw. tarczy antykryzysowej wprowadzono szczególne rozwiązania w zakresie realizacji zamówień publicznych. więcej »

E-doręczenie zamiast poleconego

2020-04-08, KW

Jeszcze w tym roku (1 października) ma wejść w życie ustawa o doręczeniach elektronicznych (druk sejmowy nr 239). więcej »

Ułatwienia dla podatników i organów podatkowych

2020-04-08, KW

Nowe zasady w zakresie VAT, podatku dochodowego i procedur określonych w ordynacji podatkowej – to zmiany, które przewidziano w projekcie nowelizacji przyjętym przez Radę Ministrów (druk sejmowy nr 207). więcej »

« poprzednia